ZAFER KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Ardahan'da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında organize edilen 30 Ağustos Zafer Kupası Futbol Turnuvası’nda fikstür çekimi yapıldı.

Ardahan'da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında organize edilen 30 Ağustos Zafer Kupası Futbol Turnuvası’nda fikstür çekimi yapıldı.

Ardahan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sportif faaliyetlerine devam ediyor. Ardahan’da geçtiğimiz aylarda organize edilen penaltı turnuvasının ardından bu kez futbol turnuvası düzenlendi.

Ardahan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında 30 Ağustos Zafer Bayramı Futbol Turnuvası (Zafer Kupası) organize edildi. Başvuruların tamamlanmasıyla turnuvada karşılaşacak takımlar için fikstür çekimi yapıldı. 16 takımın katılım sağladığı turnuvada takımlar A,B,C ve D grupları olmak üzere 4 grupta yer aldılar. 

Turnuvanın ilk karşılaşmaları bugün 18.30’da Sosyal Hizmetler-Ceza İnfaz Kurumu, İl Emniyet Müdürlüğü- Aras Elektirk Dağıtım A.Ş. takımları arasında oynanacak.

Turnuvada karşılaşmalar 80. Yıl Şehir Stadyumu ve Halilefendi Çim Sahada 25’er dakikalık iki eşit devre halinde oynanacak, devre arası ise 10 dakika olacak.

Başvuru yapan takımların listeleri en fazla 18 en az 12 sporcudan oluşacak. Müsabakaların başlaması için en az 9 sporcunun sahada olması gerekecek. Oyuncu sayısı 11, Yedek oyuncu sayısı 7, Oyuncu değişiklik sayısı 5 şeklinde olacak.

Oyuncu değiştirmeler, oyuncu değiştirme kurallarına uygun olarak, hakem kontrolünde yapılacak. Oyundan alınan oyuncu tekrar oyuna giremeyecek. Bir takımda 2021-2022 sezonunda lisanslı olarak oynayan en fazla 5 lisanslı sporcu takıma dahil edilebilecek. TFF tarafından müsabakalarda uygulanan sarı ve kırmızı kart uygulaması geçerli olacak. Her maç, oyun kurallarını uygulamada tam yetkili olarak atanan 1 hakem ve yardımcıları tarafından yönetilecek. Karşılaşmalarda IFAB 2022 futbol oyun kuralları geçerli olacak.

SPOR 9.08.2022 10:50:00 0
1

Ardahan’da 5.0 büyüklüğünde deprem!

2

SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca, Başkan Demir’i ziyaret etti

3

ARDAHAN’DAN SONRA GÖLE’YE ÇIKARMA

4

ARDAHAN’DA ÇİFTE SEÇİM HEYECANI

5

GÜVEN ZAHİRECİLİK VE KÖMÜRCÜLÜK YENİ YERİNDE HİZMETE AÇILDI