‘En İyi Narkotik Polisi: Anne´ kampanyası başladı
‘En İyi Narkotik Polisi: Anne´ kampanyası başladı
Ardahan İl Jandarma Komutanlığı tarafından “En İyi Narkotik Polisi: Anne” kampanyası kapsamında bağımlılık yapıcı madde kullanımını engellemek ve önlemek amacıyla bilgilendirme ve bilinçlendirme semineri gerçekleştirildi.
Ardahan Belediyesi işçilere yüzde 28 zam yaptı
Ardahan Belediyesi işçilere yüzde 28 zam yaptı
Ardahan Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki görüşmeler sonrası Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, işçilere yüzde 28 zam yaptı. Bu zamla emekçinin yüzü güldü. Sosyal hakları iyileştirilen emekçiler, sözleşme ile yeni haklar da kazandı.
AZİZ BOZ, İZMİR´E ATANDI
AZİZ BOZ, İZMİR´E ATANDI
SGK Ardahan İl Müdürü Aziz Boz, İzmir´e atandı.
Memleket Partisi Ardahan 1. Olağan İl Kongresi Yapıldı
Memleket Partisi Ardahan 1. Olağan İl Kongresi Yapıldı
Memleket Partisi Ardahan 1. Olağan İl Kongresi´ni gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen seçimde Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten Kemalettin Öztürk, İl Başkanı olarak seçildi.
ARDAHAN´DA BIÇAKLI KAVGA: 1 ÖLÜ, 2 YARALI
ARDAHAN´DA BIÇAKLI KAVGA: 1 ÖLÜ, 2 YARALI
Dün gece yarısı yaşanan ve nedeni henüz belirlenemeyen kavga sonucunda eğlence yerinde garson olarak çalışan Ünal Yıldız isimli bir vatandaş yaşamını yitirdi. İki kişinin de yaralandığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.
ARDAHAN BAROSU´NUN 2. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ
ARDAHAN BAROSU´NUN 2. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ
Ardahan Barosu, 2. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Milli Egemenlik Parkında Atatürk anıtına çelenk sundu ve burada basın açıklaması yapıldı.
Jandarma´dan okul servislerine sıkı denetim
Jandarma´dan okul servislerine sıkı denetim
Ardahan´da yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması ile birlikte jandarma trafik ekipleri, okul taşıtlarına yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.
VALi ÖNER: “TARIM VE HAYVANCILIĞI GELiŞTiRMENiN GAYRETiNDEYiZ”
Ardahan Medya Gazetesi´nden Ardahan Valisi Hüseyin Öner´e ziyaret.
Tarih: 14.4.2021 18:44:35

Şenol Kirman

 

Ardahan Medya Gazetesi´nden Ardahan Valisi Hüseyin Öner´e ziyaret.  

Ardahan Medya Gazetesi sorumlu Müdürü Barış Bilgin muhabirlerden Şenol Kirman ile Bedrettin Şuay Ardahan Valisi Hüseyin Öner´i makamında ziyaret etti.

Ardahan´da tarım ve hayvancılık alanında ki yatırım ve projelerle ilgili bilgiler veren Ardahan Valisi Hüseyin Öner, “Şehrimiz tarım ve hayvancılık şehri, bu alanda çiftçimizi, ziraatla uğraşan insanlarımızı desteklemeye, onların konumunu güçlendirmeye yönelik gayretlerimiz ve projelerimiz var. Sağlanan desteklerle çiftçilerimiz hayvancılığı ve tarımı daha iyi şartlarda yapabileceklerdir” dedi.

Son yıllarda tarım ve hayvancılık alanında önemli yatırım, teşvik ve projelerin hayata geçtiğine vurgu yapan Vali Öner şöyle konuştu, “Doğu Anadolu Projesi Kalkınma Dairesi Başkanlığı nezdinde Özel İdaremizin ve Tarım İl Müdürlüğümüzün çeşitli projeleri geçti. Hayvan içme suyu projelerimiz. Sıvat dağıtımı yapıyoruz. ARAS Elektrik A.Ş. nezdinde birkaç köyümüzde ki yaylaların enerji sorununu çözeceğiz. Yaylalarımızın şartlarını iyileştirmeye gayret ediyoruz. Ardahan´da bilhassa hayvancılık başlığı önde olmak üzere tarım ve hayvancılığı desteklemenin projelerimizle geliştirmenin gayretindeyiz. Tarımsal İşletme Verimliliğini Arttırma Projesi kapsamında 350 çiftçimize 37,5 ton sertifikalı fiğ ve 18 ton sertifikalı korunga tohumu dağıttık. İlimizde kaba yem ihtiyacının karşılanması amacıyla il ve ilçelerimizde toplam 2 bin 500 dekar alanda sertifikalı fiğ, bin 200 dekar alanda ise sertifikalı korunga ekilişi gerçekleştirilecek. Yine proje kapsamında İlimizde silajlık mısır yetiştiriciliğini yaygın hale getirmek amacıyla yaklaşık 120 dekar alanda demonstrasyon olarak ekim gerçekleştirilecek. Ayrıca, “Ardahan İli Tarımsal İşletme Verimliliğinin Arttırılması” projemiz kapsamında tarımda mekanizasyonu artırmak amacıyla Merkez ilçemizde 1 adet pnömatik mibzer, Göle, Hanak, Çıldır ve Damal İlçelerimizde 1´er adet Hububat Ekim mibzeri dağıtımı gerçekleştirilecektir. Damızlık kaz yetiştirme çiftliği projemiz var, bu projede yerli ırk Cincorop kazından damızlık kaz yetiştireceğiz” diye konuştu.

HAYVAN İÇME SUYU PROJELERİNDEN 7 TANESİ KABUL GÖRDÜ

Hayvan İçme Suyu projelerinden 7 tanesinin kabul gördüğünü aktaran Vali Öner, “Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı´na il özel idaremiz tarafından sunulan Merkez Çağlayık köyü, Ardahan Merkez Çataldere köyü, Hanak Aşağıaydere köyü, Merkez Bağdeşen köyü, Merkez Nebioğlu-Ömerağa köyleri, Ardahan Göle Karlıyazı köyü ve Ardahan Merkez Çamlıçatak köyü hayvan içme suyu projeleri kabul gördü. Toplamda 1 milyon 700 bin TL´lik kaynakla bu köylerimizin hayvan içme suyu yönündeki ihtiyaçlarını karşılamış olacağız. Mera ıslah projelerimiz, Ardahan-Kars ata tohumu kavılca buğdayı üretiminin yaygınlaştırılması projelerimiz var. Coğrafi işaret Ardahan Balı ve Kafkas Arısı Benim Umudum projesi çerçevesinde 15 kadın çiftçimize 15 arılı kovan dağıtımı yapacağız. Yine Tarım İl Müdürlüğümüzün DAP´a sunmuş olduğu elle süt sağım faaliyetlerine sosyolojik bir dokunuş projemizde 150 adet seyyar süt sağım makinası dağıtımı yapacağız. Ardahan ili mera alt yapısının geliştirilmesi çerçevesinde 150 adet hayvan içme suluğu ve sıvat dağıtımı yapacağız. Yem bitkisi üretiminde sertifikalı tohum kullanımının yaygınlaştırılması projesi çerçevesinde de yüzde 70 hibe ile 20 ton sertifikalı tohumu çiftçilerimize dağıtacağız” şeklinde konuştu.

VAKA SAYISINDA AZALMA YOK, ARTIŞ HIZINI YAVAŞLATTIK

Pandemi sürecine değinen Vali Öner, “Koronavirüs vaka sayısında tüm Türkiye´de olduğu gibi Ardahan´da da ciddi artış söz konusu. Süreci çok yakından takip ediyoruz, azalma yok ama artış hızını yavaşlattık. Rahatladık, bitti anlamına gelmez. Sıkıntılıyız, özellikle Göle´de çok vaka oldu. Göle´de çok sıkı ve kararlı karantina uygulaması yaptık. Biz bu karantinaları keyfi olarak almıyoruz vatandaşımızın sağlığı için alıyoruz. Bazı vatandaşlarımız bu karantinayı tanımıyor. Hoşuna gitmeyebilir ama uymak zorundasın. Karantinada olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında vefa sosyal ekiplerimiz var. Vatandaşımız telefonla arayarak ne ihtiyacı varsa söyler ve vefa ekiplerimiz vatandaşımıza ulaştırır. Ama vatandaşlarımız vefa sosyal ekiplerimizden bir talepleri olmuyor karantinayı ihlal edip ihtiyaçlarını kendileri karşılamaya çalışıyor. Sonra ihlalden ceza aldıklarında tepki gösteriyorlar. Ayrıca sahada denetim ekiplerimiz var. Vatandaşa sorgulama yapıldığında bir bakıyor sistemde temaslı veya pozitif. Evde karantinada olması gereken vatandaşlarımız dışarıda geziyor. Birçok kez böyle durumlarla karşılaştık. Biz bu kurallara ihlal edenleri İl Hıfzıssıhha Kurul kararı ile zorunlu olarak yurtta karantinaya alıyoruz. Hızlı bir şekilde yayılan İngiliz tipi virüs var. İngiliz tipi virüs bulaşmış vatandaşlarımızı ağır olmasa bile yurt karantinasına alıyoruz. Çünkü çok hızlı yayılıyor. Biz vatandaşımıza ceza uygulama noktasında mecbur kalmadıkça en azını uygulayalım diye hep söylüyoruz. Ama görüyoruz ki hafta sonu sokağa çıkma yasağı var vatandaşımız keyfi olarak çarşıya çıkıyor. Polis durdurduğu zaman bir bahane üretiyor. Polis soruyor yasak var neden çıktınız hiçbir cevap yok veya saygısızlık yapılıyor. Bu noktada cezai işlem uygulamak zorunda kalıyoruz. Sürekli vatandaşımıza söylüyoruz ancak beraber yenebiliriz bu hastalığı diye. Polisiye tedbirlerle olmaz. Birbirimizde destek olursak yeneriz azaltırız” dedi.

Gazetemiz müdürü Barış Bilgin, Vali Hüseyin Öner´e Ardahan Medya Gazetesi ile Gebze Batı Yakası Medya´nın ortaklaşa düzenleyeceği Ardahan´ın Enleri 2021 Ödül organizasyonu hakkında bilgiler vererek, ödül törenine davet etti.


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ardahan´da "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" toplantısı yapıldı
Ardahan´da "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" toplantısı yapıldı
Vali Hüseyin Öner, İçişleri Bakanlığının, ‘Güvenli Okul, Güvenli Gelecek Projesi´ kapsamında yeni eğitim öğretim yılında okullar ve çevresinde alınması gereken tedbirlerin değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıya başkanlık etti.
ARDAHAN BATI KARADENİZ´İN YANINDA
ARDAHAN BATI KARADENİZ´İN YANINDA
Sel felaketinden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla Ardahan Valiliğinin koordinesinde toplanan yardım malzemeleri Sinop´a gönderildi.
3 KONU MASAYA YATIRILDI
3 KONU MASAYA YATIRILDI
GÜNDEM: KORONAVİRÜS, HAYVAN HIRSIZLIĞI, TARIM VE HAYVANCILIK
139 PROJE, 2 MİLYAR TL TUTAR
139 PROJE, 2 MİLYAR TL TUTAR
Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Ardahan´da 27 kuruluşa ait toplam 139 projenin bulunduğunu, bu projelerin toplam tutarının 2 milyar 221 milyon 489 bin TL olduğunu söyledi.
“Sıfır Atık Projesi” bilgilendirme toplantısı düzenlendi
“Sıfır Atık Projesi” bilgilendirme toplantısı düzenlendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında ilimizde Vali Hüseyin Öner ve eşi Zehra Mine Öner´in katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Kura Nehri Taşkınları ve Millet Bahçesi Sahası değerlendirme toplantısı yapıldı
Kura Nehri Taşkınları ve Millet Bahçesi Sahası değerlendirme toplantısı yapıldı
Vali Hüseyin Öner başkanlığında, Kura Nehri Taşkınları ve Millet Bahçesi Sahası değerlendirme toplantısı yapıldı.
Vali Öner, Nevruz halkı bütünleştiren bayramdır
Vali Öner, Nevruz halkı bütünleştiren bayramdır
Ardahan Valisi Hüseyin Öner, “Nevruz Bayramının, yüzyıllardır yaşatıldığı bölgelerde kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayram olduğunu söyledi.
Vali ve eşi Posof´ta şehit ailesi ziyaretinde bulundu
Vali ve eşi Posof´ta şehit ailesi ziyaretinde bulundu
Vali Hüseyin Öner ve Eşi Zehra Mine Öner, Posof ilçesinde şehit ailesi ziyaretinde bulundu
ARDAHAN´DA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
ARDAHAN´DA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Vali Hüseyin Öner ve eşi Zehra Mine Öner, Dünya Kadınları günü çerçevesinde kadın çalışanların gününü kutladı.
Vali Öner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutladı
Vali Öner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutladı
Vali Hüseyin Öner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
Vali Öner Yeşilay Haftasını kutladı
Vali Öner Yeşilay Haftasını kutladı
Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 1-7 Mart Yeşilay Haftası ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Vali Hüseyin Öner, kovid-19 aşısı yaptırdı
Vali Hüseyin Öner, kovid-19 aşısı yaptırdı
Vali Hüseyin Öner, Ardahan Devlet Hastanesine giderek, Kovid-19 aşısı yaptırdı.
112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ GÜN SAYIYOR
112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ GÜN SAYIYOR
Vali Hüseyin Öner, inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan 112 Acil Çağrı Merkezinde ki son eksiklikleri gözden geçirdi.
Valilik çalışanlarına Afet Farkındalığı eğitimi verildi
Valilik çalışanlarına Afet Farkındalığı eğitimi verildi
Ardahan Valiliği çalışanlarına, İçişleri Bakanlığı´nın “2021 Yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı” çerçevesinde eğitim verildi. Eğitim faaliyetine Vali Hüseyin Öner ve eşi Zehra Mine Öner de katıldı.
Göçmen çocuklara uyum seti dağıtıldı
Göçmen çocuklara uyum seti dağıtıldı
Vali Hüseyin Öner, Göç İdaresi´nin yürüttüğü proje kapsamında göçmen çocuklara uyum seti dağıttı.
Toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları belirlendi
Toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahları belirlendi
Ardahan Valiliği, 2021 yılında toplantı, gösteri yürüyüşleri yeri ve güzergahları ile pankart ve afiş asılacak yerleri belirledi.
Ardahan´da afetlere hazırlık planı masaya yatırıldı
Ardahan´da afetlere hazırlık planı masaya yatırıldı
Ardahan´da afetlere hazırlık hususu, Vali Hüseyin Öner´in başkanlığında düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı
Vali Öner, Çıldır´da incelemelerde bulundu
Vali Öner, Çıldır´da incelemelerde bulundu
Vali Hüseyin Öner, yüzeyi buz tutan Çıldır gölü, Baltık mimarisiyle yapılan taş otel ve Buz kulesinde incelemelerde bulundu.
Vali Öner, DSİ hizmet binasında incelemelerde bulundu
Vali Öner, DSİ hizmet binasında incelemelerde bulundu
Vali Hüseyin Öner, İnşaat çalışmalarında sona gelinen Devlet Su İşleri (DSİ) Ardahan Şube Müdürlüğü Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.
Vali Özefe, yeni kimlik için başvuru yaptı
Vali Özefe, yeni kimlik için başvuru yaptı
Ardahan Valisi İbrahim Özefe, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne giderek, yeni kimlik kartı için başvuru yaptı.
Vali Özefe, Göle´de muhtarlarla buluştu
Vali Özefe, Göle´de muhtarlarla buluştu
Vali Özefe, Göle´de muhtarlarla buluştu
Vali Özefe´den kınama
Vali Özefe´den kınama
Ardahan Valisi İbrahim Özefe Kayseri´de yaşanan hain terör saldırısını kınadı
Çıldır Kaymakamlığından su açıklaması
Çıldır Kaymakamlığından su açıklaması
Ardahan´ın Semiha Şakir Köyünde fotoğrafa yansıyan “Buz altında su arıyorlar” haberiyle ilgili Çıldır Kaymakamlığından yazılı açıklama yapılarak, köyde su probleminin yaşanmadığı belirtildi.
Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara veda yemeği
Vali Yardımcısı ve Kaymakamlara veda yemeği
Ardahan´da görev yerleri değişen Mülki İdare Amirleri onuruna veda yemeği düzenlendi.
E-Gazete
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0
 
SİYASET
GÜNCEL
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
VALİLİK
BELEDİYE
DERNEKLER
Ardahan için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:39 07:25 12:22 14:42 17:00 18:34
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi