SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BİLİMSEL ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ

Ardahan Cumhuriyet Spor Lisesi tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı açıldı.

HABER: ŞENOL KİRMAN

Ardahan Cumhuriyet Spor Lisesi tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Şenol Kirman- Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği fuarın açılışına Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, PTT Başmüdürü Jülide Kaya, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Akın Koç ve Halil Alıcı, Şube Müdürleri, Okul Müdürü Faruk Balcı ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Açılışın ardından Çıldırlı âşıklar İsrafil Uzunkaya ve Mehmet Oktay tarafından sunulan âşık edebiyatından örnekler davetliler tarafından ilgiyle izlendi. 

Birbirinden güzel ve ilginç projelerin yer aldığı serginin açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut ve beraberindekiler projeleri gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldılar.

Öğrencileri ve öğretmenleri çalışmalarından dolayı tebrik eden Ardahan İl Millî Eğitim Müdürü Erhan Bulut, bu tür çalışmaların devam etmesini temenni etti.

Cumhuriyet Spor Lisesi Müdürü Faruk Balcı ise, Bilim fuarıyla öğrencilerin özgüvenini arttırmayı amaçladıklarını belirterek, öğretmen rehberliğinde ortaya bir ürün çıkaran öğrencinin derslere karşı daha ilgili hâle geleceğini ifade etti.

Balcı, Bilim fuarına katkı sağlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek katılımcılara teşekkür etti.

EĞİTİM 2.06.2022 16:45:00 0
1

Ardahan’da 5.0 büyüklüğünde deprem!

2

SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca, Başkan Demir’i ziyaret etti

3

ARDAHAN’DAN SONRA GÖLE’YE ÇIKARMA

4

ARDAHAN’DA ÇİFTE SEÇİM HEYECANI

5

GÜVEN ZAHİRECİLİK VE KÖMÜRCÜLÜK YENİ YERİNDE HİZMETE AÇILDI