Öğrenciler LGS´de Ter Dökmeye Başladı

Ardahanlı öğrenciler, Ardahan genelinde 53 okulun 107 salonunda, bin 165 öğrenci ile LGS sınavına girdiler. LGS´nin ilk oturumu, 12.50´de sona erecek.

Yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılacağı Liselere Geçiş Sınavı´nın (LGS) ilk oturumu, saat 09.30´da başladı.

Ardahanlı öğrenciler, Ardahan genelinde 53 okulun 107 salonunda, bin 165 öğrenci ile LGS sınavına girdiler. LGS´nin ilk oturumu, 12.50´de sona erecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan öğrenci ve veliler, saatler öncesinden sınav salonlarının bulunduğu okullara gelerek, beklemeye başladı. 

Okulların bahçesi de erken saatlerden itibaren adaylar ve veliler ile doldu. Adaylar kimlik kontrolü yapılarak, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde içeri alındılar. Öğrencilere okul girişinde maske dağıtıldı. İsteyenler maskelerini okula girmeden önce değiştirdi. Aileler ise okul bahçesinin dışında heyecanla çocuklarını beklemeye başladılar.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner´de LGS sınavı öncesi mesaj yayınladı.

Vali Öner´in mesajı: "Liselere Geçiş Sınavı´na #LGS girecek olan tüm öğrencilerimizin; çalışıp-çabaladıkları emeklerin karşılığını almalarını ve hayalini kurdukları okulları kazanmalarını temenni ediyor, zihin açıklığı ve başarılar diliyorum" dedi..

 

EĞİTİM 6.06.2021 10:44:29 0
1

Ardahanlının Ankara’daki evi

2

ARDAHAN TANITIM GÜNLERİ, ANKARA’DA İKİNCİ GÜNÜNDE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

3

Dursunoğlu, “Ardahan Günlerini başarıya taşımamız gerekiyor”

4

ORGANİK ÜRÜNLERİN ADRESİ EGE ŞARKÜTERİ

5

Ardahan’da silah ve mühimmat ele geçirildi