LİSE ÖĞRENCİLERİ ATIK YAĞDAN SABUN ÜRETTİ

Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından atık yağlar, sabun haline getiriliyor.

HABER: ŞENOL KİRMAN

Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından atık yağlar, sabun haline getiriliyor.

Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi "Atık Ürünlerin Yeniden Değerlendirilmesi Projesi" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Proje kapsamında hem atık yağların geri dönüşümü sağlanıyor hem de öğrenciler geri dönüşüm konusunda bilinçlendiriliyor.

Projeyi yürüten lisenin Biyoloji Öğretmeni Damla Adsızın koordinesinde, Yunus Emre Anadolu Lisesi 9/A sınıfı öğrencileri, Atatürk Ortaokulu'nda biriktirilen atık yağlardan sabun üretti.

Yunus Emre Anadolu Lisesi okul yönetiminden yapılan açıklamada;

“Okulumuzda "Atık Ürünlerin Yeniden Değerlendirilmesi Projesi" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Etkinliklere ilk olarak 9/A sınıfı ile Atatürk Ortaokulu'na gidilerek okulda biriktirilen atık yağlardan sabun yapılarak başlanmıştır.  Daha sonra geriye kalan yağlar ile okulumuzda sabun yapımına devam edilmiştir. Amacımız öğrencilerimiz bilinçlendirmek ve doğadaki zararlı maddelerin geri dönüşümünü sağlamaktır. Öncelikle bizleri misafir eden ve projemize katkı sağlayan Atatürk Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerine; projeyi yürüten Biyoloji Öğretmenimiz Damla Adsız'a ve öğrencilerimize teşekkür ederiz”.

EĞİTİM 10.06.2022 14:33:00 0
1

Ardahan’da 5.0 büyüklüğünde deprem!

2

SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca, Başkan Demir’i ziyaret etti

3

ARDAHAN’DAN SONRA GÖLE’YE ÇIKARMA

4

ARDAHAN’DA ÇİFTE SEÇİM HEYECANI

5

GÜVEN ZAHİRECİLİK VE KÖMÜRCÜLÜK YENİ YERİNDE HİZMETE AÇILDI